Obuv značky PROTETIKA

Ľudské telo je od pradávna vyvinuté k pohybu a aktivite. Dnešný spôsob života je na míle odlišný od toho tradičného, ale stále platí, že pohyb je život a bez pohybu nie je život človeka plnohodnotný.

Filozofia spoločnosti PROTETIKA je založená na príbehoch reálnych ľudí, ktorým handikep pohybu mení celý život. Či už im v pohybe bráni zdravotný stav, alebo citlivé chodidlá nôh, PROTETIKA plní svoje dlhodobé základné poslanie – urobiť život pre každého lepší, zdravší, komfortnejší.

Poslaním spoločnosti PROTETIKA a.s. je starať sa o zdravie klientov, prostredníctvom série procesov, prístupov s využívaním moderných technológií, aby výsledkom činnosti bola kvalitná, zdraviu prospešná, moderná funkčná obuv a celá škála zdravotníckych pomôcok.

V dôsledku nosenia nesprávnej obuvi prichádza do školských lavíc asi 1/3 prvákov s rôzne deformovanými nohami. Pritom až 99% detí sa narodí so zdravými nožičkami.

Nohy udržujú telo v rovnováhe, nesú jeho hmotnosť a vyrovnávajú nežiaduce otrasy. Tieto dôležité funkcie nôh majú veľký vplyv na celkový zdravotný stav človeka už od útleho detstva. Ako sa budú nohy dieťaťa vyvíjať vo veľkej miere ovplyvňuje vhodná, alebo nevhodná obuv. Pod značkou Protetika Kids nájdete širokú ponuku zdravotne nezávadnej obuvi z prírodných materiálov, s podporou pozdĺžnej klenby a s trendovým dizajnom.

Zdravotne nezávadná obuv PROTETIKA Kids pôsobí na správne držanie tela a celkový harmonický vývoj vášho dieťaťa.

PROTETIKA a.s. je spoločnosť s 90-ročnou ortopedickou tradíciou.Všetky materiály používané pri výrobe majú osvedčenie o zdravotnej nezávadnosti. Stielka, zvršky aj podšívka sú vyrobené z materiálov, ktoré absorbujú vlhkosť, sú mäkké a dobre tvarovateľné.Použitý korkový, korklatexový, korkplastový a polyuretanový výlisok s rôznymi parametrami ohybnosti a mäkkosti uspokoja každého zákazníka.

Spoločnosť každoročne vyvíja pod značkou PROTETIKA Orthopedic nové modely ortopedicko-rehabilitačných sandál a poctivo kontroluje celé ich konštrukčné vyhotovenie -od výberu kvalitných usní, cez šitie zvrškov až po finalizáciu a balenie do škatúľ.

 

Zdravotne nezávadná obuv PROTETIKA Kids pôsobí na správne držanie tela a celkový harmonický vývoj vášho dieťaťa.